.

По една или друга причина НЕ СИ логнат във форума. Ако пък си логнат в сайта ще се наложи да излезнеш и да влезнеш пак в профила си, за да можеш да пишеш във форума! Не искаш? Мързела не мори, а мъчи! ;)

biggun
Началото е най-трудно :)

Основаване на религия

Основателите на религии са имали (поне така се твърди) първоначално добри идеи - хората да живеят по-добре. Това обаче по една или друга причина не е станало, а ученията им са изкривени на 100 процента. За справка - всъщност в целия нов завет от думите на Исус са останали не повече от 10 страници, останалото е баластра, канонизирана през 4 век. Ислямът пък твърди, че е религия на мира, което не му пречи да взривява иноверци и т.н.

Интересно ми е според вас възможно ли е да има религия, основана на разумни принципи, които да не затормозяват хората, а да осъществят първоначалната идея - по-добро за всички хора? Какво бихте искали да ви предложи една религия? smile

Последно редактирано от biggun (2013-05-09 17:21:18)

Изключен

msvbro
Потребител

Re: Основаване на религия

Well mate what i want from a religion is christianity minus the lake of fire that would be ideal for me

Изключен

Protivogaz
Мани мани нямам спирка :D

Re: Основаване на религия

И Ислям и Християнството за мен лично за грешни религии това ще кажа
Аз съм човек на науката
Религията е създадена за контрол над масите
Както Ислямисти са правили кръвопролития така и Християните също са ги правили
И не заради вярата в Бог
Просто така им е било втълпявано че Бог така иска
Втълпявано от свещеници и така на там
Докато те трупат богатства на гърба на мъртвите и взетите територии
Най-правилна религия лично на мен ми се вижда Будизъма
Макар че съм кръстен отдавна нравите са ми променени и не вярвам в религията
В Бог вярвам но не и в религия Бог е един
Твореца или създателя на всичко живо и тънките трептения м/у седемте свята както и нашият и отвъдното
Така както човек притежава седем тела и единствения начин да комуникираш с тях е чрез медитация
Малко се отклоних да
Но преди еди колко си хиляди години не е имало Християни не е имало Мюсюлмани не е имало и Евреи
И ако трябва да съм честен човек не е създаден от Бог създаден е от расата на Анунаки от планета Нибиру
Съществувал в слънчевата ни система преди хилядолетия
Макар че звучи смешно има доста факти за тези неща
(Не се бъркам с мнението си на никой просто това е моето мнение за този въпрос)

Изключен

Board footer

cupid - запознанства
© 2006-2017 Motion.bg
Всички права запазени!