.

По една или друга причина НЕ СИ логнат във форума. Ако пък си логнат в сайта ще се наложи да излезнеш и да влезнеш пак в профила си, за да можеш да пишеш във форума! Не искаш? Мързела не мори, а мъчи! ;)

GeorgeThomson
Заболяха ме пръстите тц тц :D

Лекенца, гласувайте!

Не подаден глас е гласуавне за ДПС, Атака, Герб, БСП, KGB и всякакви други.
Изберете една партия и гласувайте. Имате голям избор.

Избори 2013 - 38 партии и 7 коалиции се явяват на изборите.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1065804

http://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/542696_541184769247643_636719125_n.jpg

за тези под 18:
пийте си млякото и ползвайте презервативи

Изключен

Psyhicx
ДОЛНА ОТКАЧАЛКА

Re: Лекенца, гласувайте!

Аз за пръв път ще гласувам, че чак ще бъда и член на комисия. Пък.

Too stupid to understand science? - Try religion.

Изключен

Vloka
Фен на Arsenal FC

С тия очила и едно кафяво пуловерче на каре ще си подходящ за комисията.

"ОТ ДУНАВА ДО ДАРДАНЕЛИТЕ - САМО БЕЛИТЕ ! ОТ ЧЕРНО МОРЕ ДО СКАНДИНАВИЯ - САМО СЛАВИЯ !"

Изключен

Psyhicx
ДОЛНА ОТКАЧАЛКА

Без съмнение.

Too stupid to understand science? - Try religion.

Изключен

Onixz
Web Developer

Аз няма да гласувам и Джорджи не ми помага да реша да гласувам, не ми е посочил алтернатива, пък и да ми посочи, не ми е дал доводи, изобщо смятам, че ще имаме 2-ри мандат.

Изключен

Vloka
Фен на Arsenal FC

Гласувай за "Зелените" тогава.

"ОТ ДУНАВА ДО ДАРДАНЕЛИТЕ - САМО БЕЛИТЕ ! ОТ ЧЕРНО МОРЕ ДО СКАНДИНАВИЯ - САМО СЛАВИЯ !"

Изключен

GeorgeThomson

Onixz писа:

Аз няма да гласувам и Джорджи не ми помага да реша да гласувам, не ми е посочил алтернатива, пък и да ми посочи, не ми е дал доводи, изобщо смятам, че ще имаме 2-ри мандат.

Алтернатива можеш да намериш в: 38 партии и 7 коалиции

Направи си труда и ако не си решил за кого да гласуваш
да се запознаеш с партиите и си пусни гласа.

Не чакай други да правят избора за теб, или да ти казват за кой да гласуваш.

Изключен

biggun
Началото е най-трудно :)

Добър политик няма. Има доверчиви и наивни гласуващи. И бертолт брехт.

Последно редактирано от biggun (2013-04-11 22:06:12)

Изключен

GeorgeThomson

biggun писа:

най-наивни са тези, които не гласуват

Изключен

Freddi
Пили гуми и не му мисли!

biggun писа:

За тия 28 мнения които имаш..едно от тях не беше на ниво 2-ри клас. Дай си малко зор

Изключен

eNeMy_d0Wn
Пристрастен/а съм!!!!!

Аз ще гласувам, и ще гласувам за АТАКА ! НЕ че ще промеянт нещо, но поне се надявам да вземат крайни мерки срещу мангалите и резняците ! Или поне да им спрат всички парични бонуси ( изрязвам се така защото взимат за какво ли не пари, а 1 майка БЪЛГАРКА едвам си копува храна надетето с някакви смешни детски, но това е друга тема ) и да измрът ако не от бой то тогава от глад ! БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО !

Изключен

Onixz
Web Developer

Onixz писа:

Джорджи, аз ти казвам, че нямам вяра на никой и затова нямам алтернатива, след като знам какъв ще е резултата имам желание да гледам себе си, а не да ходя по опашки, защото ти или някой политик ми промива мозъка, че ще има промяна, при положение, че знам, че всичките политици са под едни шапки и дори да дойде на власт нова партия тя няма да направи нищо за хората. Ако някой политик го е грижа за хората и не се поддава на корупция той ще въведе нещо полезно и ще се опитват да го ликвидират, той ще се явява революционер на нашето време, обаче в момента такъв на хоризонта не се намира.

Изключен

biggun

GeorgeThomson писа:

biggun писа:

джордж, не виждам как това може да е така. негласуващият е като невярващият - дал си е сметка, че политиката/религията не вършат работа, освен за манипулация и илюзия на масите. в резултат такъв човек или се отдръпва от политиката и не гласува (защото е мръсна работа), или...става политик, защото знае че другите са лесно управлеями тъпанари.

обратно гласуващият е като вярващият - удря си главата в стената, с очакване че ефектът ще е различен. и всеки път говори от позицията на непогрешимост, ала брехт, дори когато е пределно компрометиран с "добрия" си избор.

Изключен

GeorgeThomson

biggun писа:

GeorgeThomson писа:

biggun писа:

джордж, не виждам как това може да е така. негласуващият е като невярващият - дал си е сметка, че политиката/религията не вършат работа, освен за манипулация и илюзия на масите. в резултат такъв човек или се отдръпва от политиката и не гласува (защото е мръсна работа), или...става политик, защото знае че другите са лесно управлеями тъпанари.

обратно гласуващият е като вярващият - удря си главата в стената, с очакване че ефектът ще е различен. и всеки път говори от позицията на непогрешимост, ала брехт, дори когато е пределно компрометиран с "добрия" си избор.

Няма нищо общо с какво вярваш или не вярваш.

Наивноста на негласуващите идва от това, че те често мислят че по този начин се извисяват над политиката, докато в реалност неподадения глас подкрепя интереса най-често на най-големите отрепки в политиката.
Най-мръсните неща в политиката идват точно заради това, че негласуващите го позволяват с пасивността си.

(както е и цитирано на прикачената снимка)

Изключен

supergotintip
Пили гуми и не му мисли!

Onixz писа:

Изключен

jerry_rsg
Тамън дойдох значи ;)

Подкрепям GeorgeThomson ... Трябва да се гласува ... било то за големите партии, било то за някоя по-малка, било то за "Зелените", но определено трябва да се гласува, защото само губите ако не гласувате, а и честно да ви кажа ... за мен човек, който не е гласувал и след това да мрънка, че тези, които го управляват не стават, е просто смешен!!!

P.S. А ако не намирате за кого да гласувате, то поне отидете и пуснете невалидна бюлетина ... така гласът ви ще бъде зачетен, а няма да се разпредели равномерно между всички!

Изключен

biggun

jerry_rsg писа:

Подкрепям GeorgeThomson ... Трябва да се гласува ... било то за големите партии, било то за някоя по-малка, било то за "Зелените", но определено трябва да се гласува, защото само губите ако не гласувате, а и честно да ви кажа ... за мен човек, който не е гласувал и след това да мрънка, че тези, които го управляват не стават, е просто смешен!!!

P.S. А ако не намирате за кого да гласувате, то поне отидете и пуснете невалидна бюлетина ... така гласът ви ще бъде зачетен, а няма да се разпредели равномерно между всички!

Препоръчвам ти да се запознаеш с тази статия, там нещата са обяснени хубаво: http://yasen.lindeas.com/book/not-voting-proud-of-it

Изключен

CuST0M1z3
Cupid.bg ми е в кръвта :D

За да го начукам на всички ще гласувам за ГЕРБ

Изключен

AlexPetrov
Потребител

До този звездния господин Psyhicx : Има ли значение кой какъв е ... дали е турчин или циганин или българин ! Стига само да е човек на място !

Изключен

GeorgeThomson

biggun писа:

jerry_rsg писа:

Препоръчвам ти да се запознаеш с тази статия, там нещата са обяснени хубаво: http://yasen.lindeas.com/book/not-voting-proud-of-it

biggun - "Не гласувам и се гордея"? -- huh?

ако обичаш прочети в първия ми пост за тези, които се гордеят с това, че не гласуват.

Разбира се има и стратегически тип гласуване.
Ако НЕ искате даден кандидат от дадена партия да е избран, гласувайте за най-близката алтернатива, така че да има по-голям шанс да има промяна в прогнозираният резултат.
За тази цел проверете прогнозите за избиране от поне няколко статистични проучвания.

И пак помнете, че главната причина България да е в това състояние в момента е масовата пасивност при гласуването.
Явно да НЕ гласуваш води само до негативни резултати.
(и пак прочетете първия ми пост)

При наличитео на почти 40 партии, алтернативи има много.
Ако ми твърдите обратното, означава че сте се запознали с висчки тези партии, платформите и кандидатите им, и искам да ми го докажете вместо да ръсите празни приказки.

Последно редактирано от GeorgeThomson (2013-04-14 15:21:12)

Изключен

jerry_rsg
Тамън дойдох значи ;)

biggun писа:

jerry_rsg писа:

В тази статия аз лично намирам само оплаквания и нищо градивно.

ОК, съгласен съм, това е твоята позиция, но би ли ми обяснил с какво помагаш на държавата с това, че не гласуваш? С удоволствие бих изслушал ( прочел ) доводите ти, че с не гласуване помагаш на държавата.

Защото за обратното има достатъчно доводи и примери.

Изключен

biggun

GeorgeThomson писа:

biggun писа:

jerry_rsg писа:

biggun - "Не гласувам и се гордея"? -- huh?

ако обичаш прочети в първия ми пост за тези, които се гордеят с това, че не гласуват.

Разбира се има и стратегически тип гласуване.
Ако НЕ искате даден кандидат от дадена партия да е избран, гласувайте за най-близката алтернатива, така че да има по-голям шанс да има промяна в прогнозираният резултат.
За тази цел проверете прогнозите за избиране от поне няколко статистични проучвания.

И пак помнете, че главната причина България да е в това състояние в момента е масовата пасивност при гласуването.
Явно да НЕ гласуваш води само до негативни резултати.
(и пак прочетете първия ми пост)

При наличитео на почти 40 партии, алтернативи има много.
Ако ми твърдите обратното, означава че сте се запознали с висчки тези партии, платформите и кандидатите им, и искам да ми го докажете вместо да ръсите празни приказки.

Ти мислиш, че има алтернатива. Аз такава не виждам. Просто през четири години на хората успяват да им промият мозъка, че такава съществува, и овчето стадо се втурва към урните smile Плашат също хората по фалшив начин - ако не гласуваш за герб, значи си комунист, ако не си за бсп, си гербер и т.н. Към тези манипулации спада и споменатото от теб негласуване, което се мисли като "лошо".

Само че в повечето случаи именно активните политически и "добри" хора са водили с поведението си до негативни резултати. Тук влиза и примерът ти за политическа активност - Брехт, който е бил фен на Сталин?! Така че който гласува - избира крадци, как са боядисани, и какви сладки приказки се говорят - това е за масите, не за мислещите хора : ))

Затова е нормално човек да е горд че не гласува, когато всички останали заблудени шаранчета са се хванали на политическата въдица : )) Някой от шаранчета разбират че са били излъгани след 4 години, по-тежките случаи не горабзират никога, а някои просто сменят едни крадци с други, и са горди че са извършили "промяна" с глас си.

Последно редактирано от biggun (2013-04-18 07:14:02)

Изключен

jerry_rsg
Тамън дойдох значи ;)

ОК, biggun, Ти си имаш мнение, но, моля те, просто разгледай резултатите от последните два парламентарни вота:
2005:
Брой на действителните гласове    - 3648177 (54.28%)
КОАЛИЦИЯ ЗА БЪЛГАРИЯ - 1129196    33.98 %
НДСВ - 725314    21.83 %
ДПС - 467400    14.07 %

2009:
Избирателна активност от 60,20% или близо 4.2 млн. души
ГЕРБ    1678641 39.72%
КОАЛИЦИЯ ЗА БЪЛГАРИЯ    748147 17.70%
ДПС “Движение за права и свободи”       610521 14.45%

Това, което се вижда от резултатите е, че има един сигурен вод от над половин милион, който може да бъде победен само чрез гласуване - колкото по-малко гласуващи толкова процента на този сигурен половин милион ще бъде по-голям ( която се вижда в процентите между двата вода ... почти еднакви проценти, но голяма разлика между броя на гласуващите ).

Както казах и преди ... просто отиди, гласувай с невалидна бюлетина и пак няма да си гласувал за никоя от алтернативите.

Изключен

supergotintip
Пили гуми и не му мисли!

абе ей пульо ти ли ша каеш кой да гласува и кой не бе ... мишкар я си ебавайте путките майни ша гласувам ако искам

Изключен

jerry_rsg
Тамън дойдох значи ;)

Към всички, които са решили да не гласуват днес:

Dnes.bg: Висока избирателна активност в Турция още от рано сутринта.

"Българските изселници гласуват в 86 избирателни секции в 27 населени места в Турция. Очакванията са, че над 100 хиляди ще упражнят правото си на глас."

Изключен

komika
Пили гуми и не му мисли!

37 !! бех пръв ;д

Изключен

blizzard
Шо ме гледаш бре !

CuST0M1z3 писа:

За да го начукам на всички ще гласувам за ГЕРБ

da ist da real shi7 !

Изключен

Freddi
Пили гуми и не му мисли!

14 14 14 14 14 14 !

Изключен

GeorgeThomson

И кои се оказаха прецакани от наказателня вот? big_smile
почнахте ли да учите вече турски в училище, а?

нямало то разлика за кой се гласувало .. хахаха smile

всеки народ си заслужава избраните от него политици!

енджой

Изключен

boikoo
Cupid.bg ми е в кръвта :D

GeorgeThomson писа:

И кои се оказаха прецакани от наказателня вот? big_smile
почнахте ли да учите вече турски в училище, а?

нямало то разлика за кой се гласувало .. хахаха smile

всеки народ си заслужава избраните от него политици!

енджой

прав си наслаждавайте се сега на избраните от вас , но доколкото чувам и не знам дали е вярно през септември щяло да има нови избори

Изключен

Board footer

cupid - запознанства
© 2006-2022 Motion.bg
Всички права запазени!